Kursy i szkolenia

Wybierz kurs dla siebie i dołącz do nas!

Licencja turystyczna PPL(A)

Wprowadzenie

W Goldwings Flight Academy, wiemy że wiedza jest bardzo istotnym elementem szkolenia lotniczego. Zdobycie każdej licencji lotniczej bądź uprawnienia wiąże się z przyswojeniem zagadnień potrzebnych do realizacji szkolenia praktycznego. Zapraszamy cię na nasze kursy, poznaj nas i stań się częścią środowiska lotniczego w naszym kraju.

Wymagania

Minimalny wiek: w dniu pierwszego samodzielnego wylotu uczeń pilot musi mieć ukończone 16 lat; Kandydat ubiegający się o wydanie licencji pilota turystycznego (samoloty) PPL(A) musi mieć ukończone 17 lat.

Klasa zdrowia: kandydat ubiegający się o wydanie licencji pilota turystycznego PPL(A) musi posiadać ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie klasy 2.

Minimalne wykształcenie: gimnazjalne lub równorzędne.

Rekomendujemy ośrodek badań lotniczych wojskowego instytutu medycyny lotniczej WIML  

http://www.wiml.waw.pl/?q=pl/centrum-medycyny-lotniczej 

lub

http://www.badanialotniczolekarskie.pl

 

Przebieg szkolenia

Szkolenie teoretyczne
Organizujemy kursy teoretyczne , Kursy są indywidualne więc możesz zacząć kiedy chcesz i nie musisz czekać na grupę.

Wszystkie kursy zawierają 100 h wykładów z instruktorami . System platformy E-learningowej, który stanowi integralną część szkolenia w Goldwings i zawiera ponad 900 stron materiału edukacyjnego w formie prezentacji, ponad 400 stron materiałów pomocniczych oraz bazę ponad 2000 pytań egzaminacyjnych wraz z prawidłowymi odpowiedziami.
 

Szkolenie praktyczne
Proces szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego składa się z kursu teoretycznego oraz szkolenia praktycznego, które realizowane jest po zakończeniu części teoretycznej. Szkolenie praktyczne realizowane jest w oparciu o program szkolenia, które nabywane są przez ucznia pilota podczas realizacji kolejnych ćwiczeń w lotach szkolnych. Program szkolenia praktycznego przewiduje minimum 45 godzin lotów szkolnych. szkolenie praktyczne do licencji PPL(A) Zgodnie z przepisami PART-FCL szkolenie do uzyskania licencji PPL(A) obejmuje minimum 45h szkolenia w powietrzu.

W procesie szkolenia do licencji PPL(A) kandydat przechodzi szkolenie w trzech etapach (zadaniach): nauka pilotażu podstawowego w strefie i lotu po kręgu (z instruktorem i samodzielnie), loty według przyrządów, loty nawigacyjne po trasie i przeloty według przepisów VFR (Visual Flight Rules). Po ukończeniu tych trzech etapów uczeń-pilot nabywa umiejętność samodzielnego, bezpiecznego wykonywania lotów, zgodnie z uprawnieniami wynikającymi z licencji pilota samolotowego turystycznego.

Po ukończeniu kursu praktycznego każdy pilot w Goldwings posiada umiejętności latania na trzech samolotach AT-3, Cessna 152, czteroosobową Cessna 172 którą będziecie mogli zabrać rodzinę lub przyjaciół na lot.

Uprawnienia

Szkolenie i uzyskanie licencji PPL(A) umożliwi Tobie loty na samolotach jednosilnikowych których masa startowa nie przekracza 5700 kg. Można latać samemu lub też zabierać pasażerów i podróżować po całej Europie. Daje to olbrzymią wolność i bezpieczeństwo. Lot Cessną 172 z Warszawy do Gdańska z przyjaciółmi trwa ok 1 godz 20 min. W Polsce mamy coraz więcej lotnisk , w każdym większym mieście jest lotnisko w którym możesz wylądować. Więc czy chcesz latać biznesowo, rekreacyjnie czy w przyszłości zawodowo każdy pretekst jest dobry do zaczęcia przygody z lotnictwem niezależnie od płci ,wieku czy wykształcenia. Jeżeli nie jesteś przekonany zapraszamy na nasze szkolenie zapoznawcze. I jeszcze jedna uwaga! To hobby bardzo uzależnia J

Cele

Celem kursu PPL(A) jest przygotowanie pilota ucznia do bezpiecznego i sprawnego latania zgodnie z zasadami wykonywania lotów z widocznością (VFR). Gruntowne i wszechstronne przygotowanie teoretyczne pozwoli Wam wykorzystać zdobytą wiedzę podczas następnego etapu szkolenia - części praktycznej oraz w dalszej karierze lotniczej, szczególnie przy podnoszeniu swoich kwalifikacji.

Zalety

Symulatory które posiadamy  pozwolą Tobie przećwiczyć w spokoju nawet najbardziej stresujące sytuacje awaryjne.

Samolot AT-3 to nowoczesny, ekonomiczny dwu osobowy samolot z cyfrową awioniką 

Cessna 172 uniwersalny 4- osobowy samolot szkolny o dalekim zasięgu, bogata avionika pozwala na szkolenie do licencji zawodowej lub PPL.

Cessna 152 najbardziej popularny na świecie samolot do szkolenia podstawowego. Charakteryzuje się dużą niezawodnością i wybaczaniem błędów 

Nasi uczniowie stale podnoszą poziom swojej wiedzy. Podczas szkolenia praktycznego organizujemy warsztaty z różnych przedmiotów.

Dysponujemy profesjonalnymi salami wykładowymi w których będziesz mógł zgłębić tajniki wiedzy lotniczej.

Niskie ceny i profesjonalne szkolenie.

Instruktorzy Liniowi, młody i ambitny zespół.

Rodzinna atmosfera możliwość szkolenia od zera do pilota liniowego szkolenie praktyczne przez cały rok.

Ceny

indywidualny kurs Teoretyczny 3900 pln

45 h CESSNA 152 i 172 lub AT-3 do wyboru już od 24 900 pln                                                                                                                                             

Do cen należy doliczyć 23% VAT dla szkoleń nie zawodowych.

Promocja

Wiosenna promocja  15 h Cessna 172 w cenie Cessny 152 

Szkolenie do licenji PPL(A) na fabrycznie nowych AT-3 z glass cocpit Garmin 500 i GTN 650 oraz fabrycznie nowych symulatorach -24 900 pln plus VAT

10 godzin symulatora gratis FNPT II oraz 10 godzin Cessna 172 w cenie C 152 tylko do końca kwietnia 2018

Masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz skontaktujemy się z Tobą.

* pola wymagane