Szkolenia teoretyczne ATPL(A) 100 KSA ON-LINE 100 %

Wymagania

Żeby móc wziąć udział w kursie należy spełnić poniższe wymagania:

ukończone co najmniej 17 lat

posiadać co najmniej wykształcenie gimnazjalne albo równorzędne

mieć ukończoną praktykę lotniczą na poziomie co najmniej Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL(A)

posiadać ważną Licencją Pilota Samolotowego PPL(A)

Przebieg

Kurs w trybie Distance Learning pozwala na elastyczne zrealizowanie procesu nauczania zawierającego obszerny zakres wiedzy skoncentrowany w 670 godzinach nauki . Proponowany kurs realizowany jest z wykorzystaniem dwóch procesów dydaktycznych. Kurs prowadzony będzie metodą Distance Learning wraz z egzaminami kontrolnymi. Podczas szkolenia przewidujemy trzy zjazdy podczas którego będą przeprowadzone wykłady.

Wykłady on-line
Na wykładach on-line realizowanych w siedzibie szkoły masz okazję przyswoić wiedzę prezentowaną przez specjalistów w danej dziedzinie. Wykorzystaj ten czas na zadawanie pytań, wiele zajęć odbywa się w formie warsztatów na których uczysz się umiejętności, które będą Ci potrzebne w dalszej karierze Pilota. Wykłady realizowane są w postaci wykładów on-line 

W trakcie wykładów poznasz Nas i naszą flotę, to jest również czas na podjęcie decyzji o wyborze szkolenia praktycznego. Traktujemy proces szkolenia jako całość, zostając z Nami uczynisz swoje szkolenie efektywniejszym kontynuując je z ludźmi, których już znasz. Dobra relacja z instruktorem to istotny element szkolenia i gwarancja efektywnego przyswajania umiejętności pilotażowych. Decydując się na wybraną opcję szkolenia praktycznego do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A) lub Uprawnienia IR otrzymasz niższą cenę kursu teoretycznego, różnicę do ceny promocyjnej zaliczymy na poczet opłaty za szkolenie praktycznie.
 

Nauka własna
Ten element jest nie mniej ważny niż praca z wykładowcami. Bardzo ważną jego częścią jest zestaw pomocy naukowych Pad Pilot lub Evionica , który rekomendujemy jako podstawowa platforma e-learningowa oraz komplet materiałów do nauki przy użyciu której będziesz mógł zaliczać testy okresowe . Wspomniany materiały do nauki oraz baza pytań to całościowe kompendium wiedzy dla Pilota aspirującego do poziomu Licencji Pilota Samolotowego Liniowego.

Samo nauka z wykorzystaniem materiałów Pad Pilot lub Evionica - ok 80 dni nauki z weekendowymi przerwami - 670 godzin ok. 40 godzin tygodniowo. Wykłady w Goldenwings - okolo 105 godzin wykładów z przerwami weekendowymi 

W trakcie szkolenia Uczeń powinien mieć dostęp do profesjonalnych podręczników . Rekomendowane przez nas podręczniki to Pad Pilot. Zestaw składa się z bazy e-learningowej zawierający całość wiedzy potrzebnej to wyszkolenia pilota do poziomu Licencji Pilota Samolotowego Liniowego. Materiały Pad Pilot lub Evionica są w cenie kursu!

 

W skład szkolenia wchodzą następujące przedmioty

Prawo lotnicze i procedury ruchu lotniczego

Wiedza ogólna o samolocie

Osiągi w locie i planowanie

Masa i wyważenie

Planowanie i monitorowanie lotu

Człowiek możliwości i ograniczenia

Meteorologia

Nawigacja ogólna

Radionawigacja

Procedury operacyjne

Zasady lotu

Łączność

Uprawnienia

Kurs Teoretyczny do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A) przeznaczony jest dla osób, które myślą o karierze Pilota Zawodowego oraz dla osób, które chcą rozszerzyć własne lotnicze kompetencje do wyższego poziomu, nie koniecznie zawodowego. Kurs, oprócz zakresu wiedzy na poziomie ATPL(A), zawiera pełen zakres wiedzy do realizowania szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A),oraz uprawnień do lotów według wskazań przyrządów IR . Po ukończeniu tego kursu oraz pomyślnym zdaniu egzaminów przez Lotniczą Komisją Egzaminacyjną możesz dalej kontynuować szkolenie praktyczne w celu realizacji wyżej wymienionych uprawnień lub licencji.

Cena

Koszt kursu wraz z materiałami  Evionica oraz bazą pytań   - 4990 pln 

Data rozpoczęcia najbliższego szkolenia

Zaczynamy 01 lipca 2024 r  !!! . Zadzwoń i dowiedz się o szczegóły kursu 

Nowy sylabus !

Kurs Teoretyczny ATPL zgodny z nowymi przepisami EASA PART-FCL!!!

EASA wdraża nowy sylabus oraz zasady w przebiegu szkolenia teoretycznego do ATPL i tylko niektóre ATO zostały zcertyfikowane do przeprowadzenia szkolenia według nowych wymagań. Goldwings jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia, który posiada zaakceptowany program szkolenia ATPL zawierający moduł 100KSA

 

Drukuj / Pobierz PDF
Masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz skontaktujemy się z Tobą.

* pola wymagane