Szkolenie VFR NOC

Wprowadzenie

Loty w nocy to niezapomniana przygoda ale też bardziej wymagające szkolenie oraz wstęp do lotów IFR. Niezapomniane widoki -  zobaczyć widok Warszawy nocą. Bezcenne!

Lotniska do szkoleń

Lotnisko Babice EPBC. Nasze lotnisko dysponuje infrastrukturą która umożliwia loty nocne przez cały rok. Jest to jedyne lotnisko w Polsce pozbawione ruchu samolotów komunikacyjnych oraz mające profesjonalne oświetlenie pasa i całodobowy nadzór nad lotami . Umożliwia to spokojną naukę w nocy , bez długich oczekiwań na nadlatujące samoloty komunikacyjne oraz podwyższa poziom bezpieczeństwa ze względu na działające na lotnisku służby ratunkowe.
 

Samoloty do szkolenia

Dysponujemy Samolotami Cessna 152 i Cessna 172. Są to najbezpieczniejsze samoloty w swojej klasie. Przez ponad 30 lat konstrukcja była rozwijana i doprowadzona do perfekcji. Silniki do samolotów Cessna mają najdłuższe okresy międzyremontowe, które to są przydzielane dla najbardziej niezawodnych konstrukcji. Na świecie lata ponad 100 000 sztuk Cessna z serii 100.

Wymagania

Zanim pilot zdecyduje się na szkolenie VFR NIGHT, powinien znać na pamięć położenie wszystkich wskaźników, przełączników, dźwigni oraz odbiorników nawigacyjnych. Z zamkniętymi oczami, w każdej chwili musi odnaleźć ich lokalizacje. VFR-N jest o wiele bardziej męczące niż latanie za dnia lecz daje o wiele większą satysfakcje z latania. Do szkolenia VFR -N mogą przystąpić uczniowie do licencji PPL(A) pod koniec programu szkolenia do tej licencji oraz osoby posiadające licencję PPL(A). Do szkolenia potrzebna jest też druga klasa medyczna.

Przebieg szkolenia

Aby zdobyć to uprawnienie VFR NOC, należy odbyć szkolenie teoretyczne, składające się z 8 godzin wykładów oraz szkolenie praktyczne. Do Ciebie należy też wybór instruktora oraz typu samolotu na którym chcesz się szkolić.

Uprawnienia

Chcąc latać między zachodem a wschodem słońca w warunkach VFR, musisz posiadać dodatkowe uprawnienie VFR-N (VFR NIGHT). Zdobędziesz większą swobodę latania - będziesz mógł o każdej porze dnia polecieć samolotem na każde lotnisko kontrolowane.

Możliwość szkolenia IFR(A) Po skończonym szkoleniu możesz rozpocząć szkolenie do lotów według przyrządów.

Ceny

Szkolenie teoretyczne

7 h zajęc w klasie - 600 pln

 

Szkolenie praktyczne

 

5 h Cessna 152 lub AT-3 glass cocpit - 3250 pln

5 h Cessna 172 - 3750 pln

 

Do cen należy doliczyć 23% VAT dla szkoleń nie zawodowych.

Drukuj / Pobierz PDF
Masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz skontaktujemy się z Tobą.

* pola wymagane